+48 725 511 111

Atrakcje

Dom Mikołaja Kopernika

20 m

Dom Mikołaja Kopernika jest muzeum biograficznym najwybitniejszego torunianina, umiejscowionym w dwóch pięknych kamienicach gotyckich vis-a-vis naszego hotelu.

Spichrz barokowy

450 m

Należy do najładniejszych spichrzów późnorenesansowych. Zbudowany w pierwszej poł. XVII wieku, którego opaski okienne przypominać mają worki ze zbożem.

Katedra śś. Janów

270 m

Katedra śś. Janów w Toruniu nazywana także Katedrą Świętojańską - gotycki, najstarszy w Toruniu kościół dominujący nad miastem.

Pomnik Mikołaja Kopernika

200 m

Pomnik z 1853r.- jeden z najwcześniejszych pomników Kopernika w Polsce i na świecie. Chociaż stoi dopiero od 160 lat, to jednak wydaje się, jakby od zawsze wtopiony był w pejzaż Torunia.

Ruiny zamku krzyżackiego

650 m

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu są pozostałościami po pierwszej i jednocześnie najstarszej warowni krzyżackiej na terenie Ziemi Chełmińskiej.

Krzywa Wieża

210 m

Krzywa Wieża to dawna baszta miejska, pochylona na skutek gliniastego, niestabilnego gruntu. Dziś zachowana w ciągu murów miejskich, stanowi jedną z największych osobliwości i atrakcji turystycznej Torunia.

Ratusz Staromiejski

240 m

Ratusz Staromiejski jest jedną z największych i najwspanialszych tego typu budowli w Europie. Jest prawdziwym pomnikiem świetności Torunia. Powstał w końcu XIV wieku, tj. w okresie szczytowego rozwoju średniowiecznego Starego Miasta Torunia.

Panorama toruńska i Kępa Bazarowa

2,3 km

Panorama toruńska wytypowana została jako jeden z Siedmiu Cudów Polski. Nocą  podświetlone budynki przepięknie odbijają się w wodach Wisły. Wybudowany punkt widokowy mieści się na Kępie Bazarowej.

Pomnik Flisaka

210 m

Pomnik flisaka stojący na toruńskim rynku Starego Miasta to fontanna zwieńczona statuetką. Pomnik przedstawia flisaka grającego na skrzypcach otoczonego przez żaby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij